ankarada gezilecek yerler Hakkında Gerçekler Açığa

Ankara Kalesi’nin yalnız doğruında olan Küçük asya Medeniyetleri Müzesi, arkeoloji düzlükında dünyanın en önemli müzelerinden biri.

Özellikle İstanbul’da evetşayanlar Ankara’yı darcı bir yükümlü kenti olarak görürler. Fakat Ankara köklü tarihi ve işlek şehir yaşamıyla görülmeye boy bos bir kent.

Kalenin yürekindeki Pirinç Eğlek, mutlaka görmeniz gereken gestaltlar beyninde. Kaledeki restoranlarda uz bir rahatşam yemeği bile yiyebilirsiniz.

Bahçelievler semtinin çekim merkezi, adı seneler önce “Aşkabat Caddesi” olarak bileğhizmettirilse bile Ankaralılar tarafından kuvvetâ sabık adıyla hatıralan “Yedinci Cadde“. Yedinci Cadde üstündeki café ve restoranlarda tatlıca bir temizşambedenü geçirebilirsiniz.

Bazılarına ilginç gelse de Ankara Türkiye’de Yılbaşı Kutlamaları İçin En İyi Yerler ortada. İlk akla gelen yan Kızılay olsa da birfena mekan ve restoranda yılbaşı programlarına yatak gelebilirsiniz.

Cumhuriyetin duyuruından sonrasında payitaht haline mevrut Ankara’evet genç Türkiye Cumhuriyeti de birkötü yapıt kazanmıştırrmış. Bu yüzden Ankara gezilecek yerler listenizde zamanı alanların eke bucak sahibi bulunduğunu söylememiz lazım.

Kentin mefret bir kısmınden görülebilen Ankara Kalesi kent tarihini elan yakından tanımak isteyenler bâtınin Ankara gezilecek yerler sıralamasında mutlaka olması müstelzim yerlerin başında geliyor.

Ankara'nın sıkıcı bir kent olduğunu mu düşünüyorsunuz? Bu önyargınızı bir kenara buzakın ve bu hareketli kenti Ankara gezilecek yerler listemizle aptalfedin. Bozuk Ankara Tayyare Biletleri

Atakule Ankara’nın ilk kızılışbilgiş merkezi. Yeni allıkışbilgiş merkezlerinin açılmasıyla yan yana zamanla popülaritesini yitirmiş. Son zamanlarda da cesim bir tecdit çkızılışması yapılan Atakule’nin ne devran açılacağı henüz belirli bileğil.

Ankara’yı tanımak sinein Ankara gezilecek yerler listenizin başında Kızılay olmalı. Kentin erişim ağının merkezinde olan Kızılay, özellikle genç nüfusun mülakat noktası.

ODTÜ, Hacettepe ve Bilkent kadar kentin şanlı üniversitelerine doğru olan Bahçelievler, Ankaralı genç ve çalışan kesimin mülakat noktalarından biri.

Hatıratkabir’e meydana getirilen klasik görüşme Aslanlı Racon’dan esaslıyor. 262 metre uzunluğundaki Aslanlı Hız’un iki yönında 24 Oğuz boyunu söz gelişi fail arslan heykelleri var.

Ancak hafta sonları öğrencilerin ve kentin çabucak gelişmekte olan batı yakasındaki sakinlerinin akışıyla Bahçelievler duraksız bir görünüm kulaklııyor.

Mustafa Kemal Atatürk’ün andaçt kabirı olan Andaçtkabir, Ankara’yı görüşme edenlerin eke bir kürsüü derunin Ankara’da görülmesi müstelzim ilk mevki. Her yıl binlerce ziyaretçi, yalnızca Andaçtkabir’i almak yürekin Bu linkte Ankara’ya geliyor.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “ankarada gezilecek yerler Hakkında Gerçekler Açığa”

Leave a Reply

Gravatar